logo
793-350-008
DreamFast

Producent opakowań z tworzyw sztucznych

Charakterystyka blistrów zatrzaskowych


Blistry zatrzaskowe zwane również składanymi to opakowania, które posiadają wiele zastosowań i doskonale sprawdzają się przy pakowaniu różnego rodzaju produktów, zarówno spożywczych, przemysłowych, elektronicznych i zabawkowych. Dzięki posiadaniu specjalnych zatrzasków możemy otwierać i zamykać opakowanie wiele razy, a mechanizm zatrzaskowy sprawia, że nic nie z niego nie wypadnie. Dlatego sprawdzą się one również przy przechowywaniu i transporcie małych elementów, które łatwo zgubić (jako przykłady można wymienić żetony w grach planszowych, zabawkowe żołnierzyki, klocki dla dzieci czy śrubki i gwoździe). Jakie jeszcze cechy charakteryzują blistry zatrzaskowe?

Co warto wiedzieć o blistrach zatrzaskowych?

Blistry zatrzaskowe są wykonane z twardego plastiku, dość odpornego na przypadkowe uszkodzenia. Są dostępne w różnych wielkościach i kształtach, dlatego możemy je dopasować do produktów o różnorodnych zastosowaniach. Z uwagi na przezroczystość, widzimy co znajduje się w środku opakowania, dlatego ostateczny odbiorca towaru, nabywając produkt zapakowany w blistry, nie kupuje kota w worku. Mogą być wielokrotnie otwierane i zamykane, dzięki czemu można obejrzeć i sprawdzić produkt w nie zapakowany, a potem włożyć go z powrotem, bez uszkadzania opakowania.

Przyklejając etykietę (lub umieszczając ją pod przezroczystym blistrem) możemy łatwo opisać produkt bez uszkadzania opakowania. Blistry zatrzaskowe z reguły są dopasowane kształtem do produktu, który się w nim znajdują.

Nabywcy produktów zapakowanych w blistry zatrzaskowe cenią je za estetyczny wygląd, wygodę przy odpakowywaniu i ponownych pakowaniu produktu i chronienie go przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Ich zaletą jest fakt, że można je ponownie wykorzystać w innym celu, co jest zgodne z zasadami filozofii zero-waste, zakładającej ograniczenie ilości wytwarzanych odpadów, w celu zmniejszenia negatywnego wpływu na środowisko naturalnego.

Nasza firma od lat specjalizująca się w produkcji opakowań z tworzyw sztucznych takich jak plastik PET jest uznanym producentem blistrów zatrzaskowych. Zapraszamy do kontaktu i zapoznania się z ofertą dla Państwa firmy. Nasi pracownicy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania.

Wróć