logo
793-350-008
DreamFast

Producent opakowań z tworzyw sztucznych

Co najczęściej pakuje się w blistry? 


Opakowania blister są najczęściej kojarzone z lekami. Blister najczęściej składa się z karty blistrowej, powłoki farby i laku blistrowego oraz produktu, który często osłonięty jest tworzywem sztucznym. Takie opakowania są stosowane przede wszystkim w przypadku produktów, które muszą mieć zapewnioną ochronę i higienę. Wyróżnić możemy kilka rodzajów blistrów, które są wykorzystywane nie tylko do pakowania leków. Do czego stosowane są różne rodzaje blistrów?

Blistry zgrzewane i zaginane 

Pierwszym rodzajem blistrów są blistry zgrzewane, które składają się z tworzywa sztucznego albo tworzywa sztucznego i kartonu zgrzewanych ze sobą na stałe. Blistry zgrzewane wykorzystywane są przede wszystkim w handlu samoobsługowym i mogą przybierać dowolne formy. Znajdują zastosowanie podczas pakowania produktów o większej wartości. Może to być na przykład drobna elektronika, przedmioty kolekcjonerskie albo narzędzia kuchenne. Blistry zgrzewane znajdują również zastosowanie do pakowania produktów, które nie powinny być dotykane przed kupnem. Mogą to być leki oraz akcesoria kosmetyczne, na przykład szczoteczki do zębów.

Kolejnym rodzajem blistrów są blistry zaginane, czyli z wysuwaną ścianką. Jest to najprostszy rodzaj blistrów, który ma zagięte krawędzie przetrzymujące zabezpieczający kartonik wytłoczki przed wypadnięciem. Zapewniają one widoczność produktu, a do tego są trwałe i można je wykorzystać ponownie. Wyróżniają się tym, że Klient może w nie samodzielnie zapakować produkt. Mogą być one stosowane na przykład do pakowania drobnej elektroniki.

Jakie jest zastosowanie blistrów składanych? 

Kolejnym rodzajem blistrów są blistry składane, czyli zatrzaskowe. Są one podobne do blistrów zgrzewanych, jednak w ich przypadku dwa elementy pudełka nie są połączone na stałe, dzięki czemu można je wielokrotnie otwierać i zamykać. Dzięki temu, że blistry składane są proste w wykonaniu, mogą być wykorzystywane do pakowania wielu różnych towarów.

Znajdują zastosowanie głównie w branży biurowej i budowlanej. Można w nie zapakować rozmaite akcesoria budowlane na przykład kołki albo śruby czy spinacze biurowe. Dodatkowo blistry składane mogą mieć różną wielkość, dzięki czemu ich zastosowanie jest jeszcze bardziej uniwersalne. Można je stosować do sortowania rozmaitych produktów o niewielkich rozmiarach.

Wróć