logo
793-350-008
DreamFast

Producent opakowań z tworzyw sztucznych

Czym cechują się blistry z wysuwaną ścianką?


Blistry to opakowania z tworzywa sztucznego oraz kartonu, służące do przechowywania i sprzedaży różnego rodzaju drobnych przedmiotów. Charakteryzują się przezroczystą, przednią stroną, dopasowaną idealnie kształtem to zapakowanego produktu, oraz tylną ścianką, najczęściej wykonaną za kartonu lub z tworzywa sztucznego. Ich zaletą jest solidność, wytrzymałość, odporność na uszkodzenia, a przede wszystkim transparentność, dzięki której klient może dokładnie obejrzeć zapakowany towar przed jego zakupem.

Oferujemy Państwu trzy rodzaje blistrów:

  • zgrzewane,
  • zaginane, inaczej z wysuwaną ścianką,
  • składane.

Sprawdźmy, czym cechują się blistry z wysuwaną ścianką, a także czym charakteryzują się pozostałe rodzaje opakowań.

Charakterystyka opakowań z wysuwaną ścianką

Blistry zaginane charakteryzują się zagiętymi krawędziami, przytrzymującymi kartonik, który chroni zawartość wytłoczki przed wypadnięciem. Najczęściej stosuje się blistry prostokątne z dwoma lub trzema zagięciami, jednak na specjalne życzenie klienta jesteśmy w stanie wyprodukować bilster z czterema prowadnicami lub w innym kształcie o przynajmniej dwóch równoległych krawędziach. Blistry zaginane  są rozwiązaniem najbardziej opłacalnym, które  nie wymaga specjalistycznych narzędzi do trwałego zamknięcia: wystarczy zwykły zszywacz. Blistry z wysuwaną ścianką można ponownie wykorzystać, w przeciwieństwie do pozostałych rodzajów opakowań.

Czym cechują się blistry zgrzewane?

Blistry zgrzewane z kolei to opakowania na produkty, wymagające specjalnego, wyjątkowo wytrzymałego zabezpieczenia, składają się one bowiem z dwóch elementów z tworzywa sztucznego, na stałe ze sobą zgrzewanych. Dzięki temu opakowanie jest szczelne, niemożliwe do rozerwania i otworzenia własnoręcznie, a jedynie przy pomocy narzędzia lub nożyczek. Blistry zgrzewane najczęściej stosuje się w handlu samoobsługowym oraz do pakowania produktów o dużej wartości: elektroniki, akcesoriów kosmetycznych, narzędzi kuchennych czy przedmiotów kolekcjonerskich. Nasza firma oferuje Państwu możliwość skorzystania z usługi zgrzewania na gorąco.

Jakie zastosowanie mają blistry składane?

Ostatnim rodzajem oferowanych przez nas opakowań są blistry zatrzaskowe w kształcie równoległoboku, czyli inaczej składane. Ich elementy są ze sobą połączone, jednak w przeciwieństwie do blistrów zgrzewanych, nie na stałe. Posiadają one bowiem zatrzaski lub specjalnie wyprofilowane krawędzie, dzięki którym można je wielokrotnie otwierać i zamykać. Można je wykorzystać do przechowywania towaru po jego zakupie. Blistry zatrzaskowe idealnie nadają się do pakowania drobnych przedmiotów sprzedawanych w dużych ilościach oraz drobiazgów. Nie wymagają użycia narzędzi lub kleju przy pakowaniu.

Wróć