logo
793-350-008
DreamFast

Producent opakowań z tworzyw sztucznych

Czym charakteryzują się blistry?


Blistry to elastyczne i trwałe opakowania, które dzięki swoim właściwościom znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach. W branży farmaceutycznej chronią tabletki i kapsułki przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz zanieczyszczeniami. W przemyśle spożywczym blistry wykorzystuje się do pakowania mięsa, ryb, owoców czy słodyczy, zapewniając ochronę przed szkodliwymi czynnikami środowiska oraz zachowanie świeżości produktów. Natomiast w sektorze elektronicznym blistry służą do przechowywania i transportu drobnych części.

Rodzaje blistrów

Blistry składane, nazywane również falistymi, charakteryzują się tym, że ich podstawa oraz wieko są wykonane z jednego arkusza materiału. Po umieszczeniu produktu w opakowaniu, jego boki są składane i zabezpieczane. Blistry zgrzewane składają się z dwóch części – podstawy oraz przezroczystej folii. W przemyśle farmaceutycznym często spotyka się zastosowanie folii aluminiowej, która zapewnia jeszcze lepszą barierę dla tlenu i wilgoci. Blistry zaginane to opakowania składające się z jednego kawałka tworzywa, który jest zaginany na pół w miejscu, gdzie znajduje się produkt. Najczęściej stosuje się je do wyrobów kosmetycznych, takich jak błyszczyki czy kredki do oczu.

Charakterystyka blistrów

Blistry składane są proste w montażu i demontażu, co ułatwia prace magazynowe i transport. Ponadto pozwalają na łatwe umieszczanie dodatkowych informacji, takich jak instrukcje obsługi czy skład produktu. Jednak ich minusem jest niższa ochrona przed czynnikami zewnętrznymi oraz mniejsza estetyka. W przypadku blistrów zgrzewanych największą zaletą jest doskonała widoczność zawartości oraz ochrona przed otwarciem opakowania. Zaginane zapewniają estetyczne wyeksponowanie produktu oraz ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Wróć