logo
793-350-008
DreamFast

Producent opakowań z tworzyw sztucznych

Czym są tzw. opakowania łączone?


Istnieje wiele wariantów opakowań łączonych. Nadają się one przede wszystkim do opakowywania różnych niestandardowych produktów. Czym dokładnie są opakowania łączone? Jakie formy mogą one przybierać i kiedy warto je zastosować?

Charakterystyka opakowań łączonych

Jak wskazuje sama nazwa, opakowania typu łączonego stanowią połączenie różnych materiałów oraz elementów. Mogą one przybierać rozmaite warianty. Są to m.in.:

  • zamykane pudełka z kartonikiem umieszczonym wewnątrz;
  • blistry typu zgrzewanego lub zaginane wklejane pomiędzy dwa kartoniki;
  • blistry zaginane z kartonową tylną ścianką.

Opakowania łączone są produkowane na specjalne zamówienie, ponieważ muszą być idealnie dopasowane do konkretnego produktu. Godny polecenia producent jest w stanie zaprojektować i stworzyć bardzo ciekawe formy, dostosowane do rozmaitych artykułów. Dzięki temu opakowania typu łączonego znajdują swoje zastosowanie w wielu branżach.

Kiedy warto zastosować opakowania łączone?

Opakowania tworzone za pomocą połączeń różnych elementów i materiałów są zarówno efektowne, jak i funkcjonalne. Często stosuje się je do opakowywania produktów złożonych z różnych części lub podzespołów np. elektroniki. Większa wypraska z zamkniętym w środku kartonem pozwala na zabezpieczenie i ukrycie dodatkowych kabli, elementów czy nawet instrukcji obsługi. Co więcej, opakowania o złożonej budowie zapewniają większą ochronę delikatnych produktów. Na przykład, większa ilość plastiku będzie lepiej absorbować ewentualne wstrząsy i upadki. Jest to niezwykle ważne zwłaszcza na etapie transportu produktów, ale nie tylko. Warto pamiętać, że opakowania powinny charakteryzować się wysoką jakością wykonania. Wszystkie elementy powinny idealnie do siebie pasować, aby zapewnić estetyczną ekspozycję i bezpieczeństwo towaru.

Wróć