logo
793-350-008
DreamFast

Producent opakowań z tworzyw sztucznych

Gdzie znajdują zastosowanie blistry składane?


Blistry znajdują zastosowanie w wielu różnych branżach. Opakowania te mają wyjątkowe cechy, dzięki którym można estetycznie i bezpiecznie zapakować oraz transportować wiele towarów.

Czy wiesz, z czego wynika rosnąca popularność blistrów składanych? Przeczytaj i dowiedz się, gdzie są najczęściej wykorzystywane!

Charakterystyka blistrów składanych

Blistry składane, określane również mianem zatrzaskowych, mogą być wielokrotnie otwierane i zamykane. Umożliwiają to zatrzaski bądź wyprofilowane krawędzie. Opakowania te mają zwykle kształt równoległoboku. Dzięki swojej konstrukcji doskonale prezentują produkty, a co więcej, można je później wykorzystać do przechowywania drobiazgów. Składane pudełka nie wymagają kleju ani narzędzi do zapakowania towarów. Są dostępne w wielu różnych rozmiarach i kształtach, dlatego sprawdzają się w wielu branżach.

Blister składany ma górną część, która kształtem jest dopasowana do zawartości. Dolna część zamyka opakowanie. Są one wyjątkowo szczelne i trwałe.

Zastosowanie blistrów zatrzaskowych

Blistry są wykorzystywane do pakowania i sprzedaży niewielkich produktów. Na ogół są to akcesoria i materiały biurowe, np. pinezki, zszywki, spinacze, a także śrubki, kołki montażowe, nakrętki. Świetnie sprawdzają się również w przypadku artykułów spożywczych, zabawek oraz elektroniki. Sprzedaje się w nich części hydrauliczne, np. uszczelki, złączki, a nawet węże ogrodowe.

Można w nich nabyć również odświeżacze powietrza, płyty CD i DVD, kable i przewody, produkty kolekcjonerskie, dodatki krawieckie itp. Często można spotkać zapakowane w ten sposób artykuły motoryzacyjne oraz elektryczne, np. gniazdka czy włączniki.

Jak widać, zastosowanie blistrów zatrzaskowych jest bardzo szerokie i wynika z ich wyjątkowych, charakterystycznych właściwości.

Wróć