logo
793-350-008
DreamFast

Producent opakowań z tworzyw sztucznych

Jak blistry łączy się z kartonem?


Opakowania blistrowe produkuje się z podlegającej recyklingowi folii PET oraz kartonów. Tego rodzaju tworzywo sprawia, że blistry są wytrzymałe oraz bardzo plastyczne, dzięki czemu można tworzyć opakowania w różnych formach. Blistry znajdują zastosowanie przy pakowaniu różnych przedmiotów, w tym niewielkich sprzętów elektronicznych, zabawek, a także artykułów higienicznych.

Blistry dostępne w ofercie naszej firmy DreamFast mogą przyjmować różne formy. Niektóre z nich stanowią szczelnie zamknięte opakowania, których nie można ponownie zamknąć, a innych można używać wielokrotnie. Dowiedz się, w jaki sposób łączy się blistry z kartonem oraz czym różnią się poszczególne rodzaje opakowań.

Sposoby łączenia blistrów z kartonem

Wśród najpopularniejszych rodzajów blistrów wymienia się blistry zgrzewane, zaginane i składane. Opakowania te różnią się od siebie m.in. sposobem łączenia tworzywa sztucznego z kartonem. Tym samym blistry zgrzewane powstają wskutek trwałego łączenia tworzywa z kartonem przy wykorzystaniu specjalnej zgrzewarki. Karton scala się z folią PET na gorąco, co sprawia, że gotowego opakowania nie da się otworzyć gołymi rękami. Do tego celu należy użyć nożyczek lub innego narzędzia. Ze względu na trwałe połączenie i szczelne zamknięcie blistry zgrzewane wykorzystuje się do pakowania wartościowych akcesoriów oraz przedmiotów, które wymagają sterylności takich jak np. szczoteczki do zębów.

Blistry zaginane, jak sama nazwa wskazuje, tworzy się poprzez zaginanie krawędzi tworzywa sztucznego na kartoniku, który podtrzymuje zawartość opakowania. Karton do blistra zwykle przymocowuje się za pomocą zszywek. Blistry zaginane można wykorzystywać wielokrotnie, a ich zamykanie nie wymaga używania specjalistycznych narzędzi. W podobny sposób wykonuje się blistry składane. Jedyną różnicą między nimi a blistrami zaginanymi jest to, że kartonu i tworzywa sztucznego nie łączy się na stałe. Opakowania można otwierać wielokrotnie dzięki specjalnie wyprofilowanym krawędziom lub zatrzaskom. Blistry składane znajdują zastosowanie przy pakowaniu niewielkich elementów takich jak śrubki, pinezki czy spinacze.

Wróć