logo
793-350-008
DreamFast

Producent opakowań z tworzyw sztucznych

Jak powstają blistry zgrzewane?


Blistry zgrzewane to rodzaj opakowania stosowanego w przypadku takich produktów jak np. leki, produkty kosmetyczne, zabawki, drobna elektronika (np. karty pamięci), akcesoria kuchenne (np. noże) czy inne niewielkie przedmioty. Ich zaletą jest szczelne zamknięcie, a także możliwość pełnego wyeksponowania danego towaru. Bardzo często wykorzystywane są w przypadku produktów, które klient chciałby zobaczyć przed zakupem, jednak nie powinien ich dotykać (np. akcesoria kosmetyczne czy higieniczne). W jaki sposób wytwarzane są blistry zgrzewane? Tajniki ich produkcji odkryjemy w dalszej części naszego wpisu.

Blistry zgrzewane: jak są produkowane?

Blistry zgrzewane składają się z dwóch warstw. Pierwsza z nich, wierzchnia, jest wykonana z przezroczystego tworzywa. Jej celem jest nie tylko zabezpieczenie produktu znajdujące się w środki, ale przede wszystkim jego atrakcyjne wyeksponowanie. Jest ona dostosowana kształtem do danego przedmiotu. Druga warstwa stanowi podstawę i może być wykonana z folii lub kartonu.

Najważniejszym procesem w tym przypadku jest zgrzewanie. Metoda ta pozwala na trwałe połączenie dwóch warstw opakowania blistrowego. Używane są w tym celu urządzenia, nazywane zgrzewarkami do blistrów. To specjalistyczne maszyny, które wykorzystują działanie wysokich temperatur. To właśnie dzięki temu elementy z tworzyw sztucznych mogą być ze sobą solidnie połączone. Jednocześnie cały proces zgrzewania przebiega sprawnie i precyzyjnie. Zgrzewarki występują w różnych wielkościach, więc mogą być zastosowane przy pracy z różnymi opakowaniami.

To dzięki niezawodności metody zgrzewania otrzymujemy opakowanie, które zapewnia szczelne zamknięcie dla produktu. Aby wyjąć przedmiot znajdujący się w środku, należy rozerwać opakowania, co zwykle możliwe jest zastosowanie ostrego narzędzia, np. nożyczek.

Blistry zgrzewane to opakowania solidne, trwałe i zapewniające dobrą ochronę towarów, a jednocześnie wyróżniają się lekkością, odpornością na uszkodzenia czy wilgoć. Zapewniają też możliwość atrakcyjnego wyeksponowania zawartości przez przezroczystą warstwę. To wszystko sprawia, że ich zastosowanie jest bardzo szerokie.

Wróć