logo
793-350-008
DreamFast

Producent opakowań z tworzyw sztucznych

Jakie produkty można pakować w blistry?


Opakowania typu blister znajdują zastosowanie w różnych branżach, choć najbardziej kojarzą się z przemysłem farmaceutycznym. Swoją popularność zawdzięczają licznym zaletom. Przedmioty w nich przechowywane są odpowiednio zabezpieczone przed działaniem czynników zewnętrznych, takich jak światło słoneczne, czy wilgoć.

Zastosowanie w przemyśle farmaceutycznym

W przemyśle farmaceutycznym blistry są często wykorzystywane do pakowania tabletek i kapsułek. Ta metoda pakowania umożliwia łatwe przechowywanie i transport leków, a także zwiększa bezpieczeństwo pacjenta poprzez dokładne dawkowanie środków. Blistry są również stosowane do pakowania produktów medycznych, takich jak sterylizowany sprzęt lub igły, które muszą być zachowane w odpowiednich warunkach podczas transportu.

Zastosowanie w przemyśle spożywczym

Przemysł spożywczy wymaga zachowania pewnych standardów czystości. Dlatego do pakowania niektórych produktów wykorzystuje się opakowania blistrowe. W ten sposób można zabezpieczyć, np. słodycze lub niektóre wyroby mleczne. Taki sposób pakowania umożliwia łatwe przechowywanie i transport tych produktów, a jednocześnie chroni je przed uszkodzeniem i zanieczyszczeniem. Oprócz tego w sklepach można znaleźć tak zapakowane kosmetyki czy materiały piśmiennicze.

Pakowanie baterii i sprzętu komputerowego

Zastosowanie blistrów jest popularnym sposobem pakowania dla baterii i sprzętu komputerowego ze względu na wygodę i efektywność. Ta metoda umożliwia łatwe przechowywanie i prezentację tych produktów w sklepach, a jednocześnie chroni je przed uszkodzeniem i zanieczyszczeniem podczas transportu i ekspozycji. Dodatkowo, opakowania typu blister mogą być wykorzystywane do pakowania innych produktów o niewielkich rozmiarach i kształtach, takich jak zegarki czy biżuteria.

Wróć