logo
793-350-008
DreamFast

Producent opakowań z tworzyw sztucznych

Na czym polega przygotowanie formy do produkcji opakowań?


Najlepsze opakowania to takie, które są idealnie dopasowane do produktu, dla którego zostały stworzone. Z tego względu tak ważne jest zaprojektowanie oraz wykonanie odpowiedniej formy. Jak wygląda ten etap produkcji opakowań plastikowych?

Jak się projektuje formy do produkcji opakowań plastikowych?

Opakowanie powinno być zawsze projektowane indywidualnie, na potrzeby konkretnego produktu. Co więcej, wszystkie elementy pudełka muszą do siebie idealnie pasować. Dzięki temu jest ono nie tylko estetyczne, ale przede wszystkim szczelne. Jednym z pierwszych etapów produkcji opakowań plastikowych jest wykonanie odpowiedniej formy. To właśnie od niej zależy ostateczny efekt całego procesu. Formy do odlewania mogą być wykonywane przy pomocy różnych technik, w zależności od wielkości i charakteru zamówienia. Co to oznacza w praktyce? Proces odlewania form do opakowań blistrowych będzie wyglądał inaczej, niż ma to miejsce w przypadku znacznie większych pudełek. A to nie wszystko. W zależności od typu zamówienia, producent opakowań może zdecydować się na użycie innego materiału do wytworzenia odpowiedniej formy.

Jak się przygotowuje formy na opakowania blistrowe?

Jednym z najbardziej popularnych typów opakowań są blistry. Ze względu na uniwersalną, warstwową budowę i hermetyczny charakter mają one bardzo szerokie zastosowanie. Używa się ich w wielu branżach - od medycznej, przez kosmetyczną, aż po motoryzacyjną. Formy do odlewania opakowań blistrowych muszą być dopasowane do wymiarów i kształtu artykułu, dla którego zostały stworzone. Z tego względu warto powierzać projektowanie i produkcję blistrów wyłącznie doświadczonym firmom. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że forma została wykonana z odpowiedniego materiału i z dbałością o każdy szczegół. 

Wróć