logo
793-350-008
DreamFast

Producent opakowań z tworzyw sztucznych

W jakich branżach wykorzystuje się blistry?


Opakowania wykonane z tworzyw sztucznych znajdują zastosowanie w wielu branżach. Mają wiele zalet, przede wszystkim są wygodne w użyciu, trwałe, estetyczne, a także można poddawać je recyklingowi. Z tworzyw sztucznych produkuje się butelki, opakowania foliowe, ale także charakterystyczne blistry. Kojarzą się przede wszystkim z branżą farmaceutyczną, ale czy tylko tam są używane? Warto bliżej poznać ich charakterystykę i zastosowanie.

Rodzaje opakowań typu blister

Blistry wykonywane są z tworzywa sztucznego, zazwyczaj przezroczystego. Kształt takich opakowań może być dowolny. Zdecydowanie najczęściej można zobaczyć blistry prostokątne. Dostępne są za to ich różne rodzaje. Mogą to być: blistry zgrzewane, blistry składane, a także blistry zaginane. Pierwszy z nich powoduje trwałe zamknięcie produktu. Natomiast składane pozwalają na zamykanie i otwieranie opakowania. Zaginane za to umożliwiają umieszczenie kartonowej ścianki.

Zastosowania blistrów

Jak już zostało wspomniane blistry przede wszystkim wykorzystuje się w branży farmaceutycznej do pakowania tabletek. Dzięki temu są one uporządkowane i chronione przed czynnikami zewnętrznymi, a jednocześnie dostęp do nich jest łatwy. Blistry natomiast można wykorzystać także w pakowaniu artykułów elektronicznych, akcesoriów samochodowych itp. Można też w nich zapakować rzeczy wrażliwe na działanie warunków zewnętrznych, np. paliwo turystyczne.

Zalety takich opakowań

Przede wszystkim blistry pozwalają skutecznie oddzielić towary od czynników zewnętrznych. Dzięki temu są bezpieczne przed zabrudzeniami, czy zniszczeniami. Do tego takie opakowania są lekkie, a jednocześnie wytrzymałe i wygodne w użyciu. Zastosowanie blistrów pozwala na odpowiednie wyeksponowanie towarów, ponieważ używa się do ich wykonania przezroczystego tworzywa.

Wróć