logo
793-350-008
DreamFast

Producent opakowań z tworzyw sztucznych

Z jakich materiałów produkowane są blistry?


Blister jest pewnego rodzaju pęcherzem, który powstaje w wyniku podgrzania tworzywa sztucznego i uformowania go w odpowiedni kształt. Znajduje on szerokie zastosowanie w branży farmaceutycznej, elektronicznej i kosmetycznej. Można w nie pakować zabawki, artykuły papiernicze, małe AGD, art. motoryzacyjne oraz łazienkowe. Z czego wykonuje się blistry?

Folie PET do produkcji blistrów

Opakowania typu blister wytwarzane są głównie z transparentnej folii PET, APET i GPET. Umożliwiają one eleganckie zaprezentowanie zawartości i wyeksponowanie jej, bez ryzyka zabrudzenia, kradzieży produktu czy jego zniszczenia. Od wielu lat produkuje się blistry zgrzewane z kartonikami oraz folią, na rynku dostępne są również modele zgrzewane z drugim blistrem i zatrzaskowe.

Cechą folii PET jest przede wszystkim możliwość dokładnego zabezpieczenia wnętrza opakowania w czasie transportu, magazynowania i sprzedaży. Produkt jest widoczny bez konieczności wyjmowania go z blistra, łatwo go atrakcyjnie ulokować na półce lub wystawie sklepowej. Na folii można zamieścić wiele cennych informacji, jest ona wyjątkowo wytrzymała i bezpieczna dla człowieka. Oferowane przez nas opakowania blistrowe są lekkie i uniwersalne.

Folie PVC

Blistry z folii PVC są produkowane w procesie kalandrowania lub ekstruzji. Cechują się świetną twardością i dobrymi parametrami przetwórczymi. Gwarantują ochronę przed zanieczyszczeniami i wilgocią, parą wodną, ​​gazami oraz światłem. Folia jest doceniana za wysoką przejrzystość i gładką powierzchnię. Cechuje się nietoksycznością oraz łatwością formowania i zadrukowania. Folia PVC może zostać zabarwiona pigmentami. Powstają z niej blistry wykorzystywane w procesie pakowania kapsułek, tabletek, ampułko-strzykawek i różnego rodzaju wyrobów medycznych.

Wróć