logo
793-350-008
DreamFast

Producent opakowań z tworzyw sztucznych

Zalety opakowań blistrowych


Opakowania blistrowe produkowane są z trwalej i odpornej na uszkodzenia folii PET, która co istotne, po wykorzystaniu nadaje się do recyklingu. Łatwość formowania tego rodzaju materiału daje duże możliwości w zakresie pakowania produktów. I choć najczęściej blistry kojarzone są z opakowaniami dla tabletek, szerokie zastosowanie znajdują również przy pakowaniu małych artykułów AGD, akcesoriów biurowych i motoryzacyjnych, zabawek oraz kosmetyków. W naszej ofercie dostępne są różne rodzaje opakowań blistrowych takich jak m.in. blistry zgrzewane (trwale łączące tworzywo sztuczne z kartonem), blistry zaginane (które dzięki charakterystycznym 2-3 zgięciom podtrzymują kartonik zabezpieczający wytłoczki) oraz blistry składane (umożliwiające wielokrotne otwierania i zamykanie opakowania).

Jakie są zalety korzystania z opakowań blistrowych?

Wśród największych zalet opakowań blistrowych wymienia się ich trwałość oraz możliwość szczelnego zabezpieczenia produktów przed uszkodzeniami lub dotykiem. Wykorzystując opakowania wykonywane z folii PET, ma się pewność, że artykuły nie zostaną uszkodzone podczas transportu czy ekspozycji. Ponadto, co jest szczególnie ważne w przypadku kosmetyków lub akcesoriów pielęgnacyjnych, opakowania blistrowe gwarantują higieniczne i sterylne warunki, dzięki czemu do produktu nie przedostają się bakterie i zanieczyszczenia z zewnątrz. Istotną rolę odgrywa również ich estetyka, która pozwala na atrakcyjne wyeksponowanie produktów w punktach sprzedaży. Przezroczyste opakowania sprawiają, że artykuł jest całkowicie widoczny i klient może go swobodnie obejrzeć z wielu stron.

Dużą wartością opakowań blistrowych jest również to, że ze względu na szeroki wybór dostępnych rodzajów blistrów, mogą one przybierać różne formy, dzięki czemu znajdują zastosowanie przy pakowaniu produktów o różnych kształtach i wielkościach. W przypadku blistrów zgrzewanych najefektywniej prezentują się opakowania imitujące kształt artykułu, co stanowi istotny walor estetyczny podczas sprzedaży. Blistry zaginane z kolei wyróżnia łatwość pakowania artykułów. Mianowicie do tej czynności nie jest wymagane używanie specjalistycznych narzędzi, dzięki czemu przedsiębiorcy mogą obniżyć koszty wprowadzania produktów na rynek, stosując przy pakowaniu np. zszywacze. Prostotą użytkowania charakteryzują się także blistry składane, których główną zaletą jest natomiast możliwość wielokrotnego użytku.

Za atrakcyjnością opakowań blistrowych przemawia także ich cena. Wykorzystując je, przedsiębiorcy zyskują dobre jakościowo opakowania przy stosunkowo niskich kosztach produkcji. W porównaniu z innymi materiałami wypadają one zatem znacznie taniej, co w przyszłości przełoży się na oszczędności dla firmy. Oprócz tego blistry są lekkie i nie stanowią dodatkowego obciążenia dla pakowanych produktów. Co więcej, pozwalają na zapakowanie produktów w sposób całkowicie bezpieczny i uniemożliwiający ich uszkodzenie mechaniczne. Doskonale też przyciągają uwagę klientów. Wystawione lub wywieszone w dyskontach artykuły tworzą estetyczną, uporządkowaną ekspozycję, która pozwala na łatwe zapoznanie się z informacjami o artykułach oraz daje możliwość zweryfikowania ich rzeczywistego wyglądu.

Wróć