logo
793-350-008
DreamFast

Producent opakowań z tworzyw sztucznych

Zastosowania blistrów zgrzewanych


Blistry typu zgrzewanego składają się z dwóch elementów tworzywa sztucznego, złączonych ze sobą na stałe. To wyjątkowo szczelny typ opakowania, który zapewnia bezpieczeństwo umieszczonego wewnątrz produktu. Jakie zastosowanie mają blistry zgrzewane?

Czym są blistry typu zgrzewanego?

Blistry, które składają się z dwóch zgrzanych ze sobą elementów, charakteryzują się nieprzeciętną szczelnością. Z reguły otworzenie ich bez odpowiednich narzędzi - na przykład nożyczek lub noża - jest bardzo utrudnione lub nawet całkowicie niemożliwe. Co za tym idzie, blistry zgrzewane  gwarantują bezpieczeństwo znajdującego się wewnątrz opakowania produktu. Szczelne zamknięcie chroni je przed czynnikami zewnętrznymi, zniszczeniami i zabrudzeniami, ale także przed kradzieżą. Z tego względu takie blistry często służą do opakowywania cennych przedmiotów. Ważne jest jednak, aby były wykonane one bardzo dokładnie. Nieprawidłowo przeprowadzone zgrzewanie może sprawić, że blistry będą bez trudu ulegać rozszczelnianiu.

Kiedy stosuje się blistry zgrzewane?

Zgrzewane na gorąco tworzywo sztuczne bardzo trudno rozerwać przy pomocy samych rąk. Właśnie dlatego blistry zgrzewane nadają się doskonale do opakowywania produktów o dużej wartości lub takich, które wymagają specjalnego zabezpieczenia. Mogą to być np.:

  • drobna elektronika;
  • zabawki;
  • figurki;
  • przedmioty kolekcjonerskie;
  • akcesoria kosmetyczne;
  • akcesoria komputerowe;
  • noże i narzędzia kuchenne.

Tego typu opakowania spełniają swoje zadanie także w przypadku wielu innych artykułów. Na uwagę zasługuje fakt, że blistry typu zgrzewanego są nie tylko szczelne i bezpieczne, ale również estetyczne 

i praktycznie. Dzięki nim klient może zapoznać się z zawartością opakowania i wyglądem produktu, ale nie będzie w stanie samodzielnie rozszczelnić zgrzewu.

Wróć